O nás

Celá myšlenka a koncept filmového festivalu COIFF vznikly jako reakce na koronavirovou situaci v roce 2020, kdy se rušily všechny větší kulturní akce. Samotný název je česko-anglickou slovní hříčkou a znamená: Co kdyby? Rozhodli jsme se založit vlastní festival a na tomto si vyzkoušet, zda je o takovou akci zájem. V roce 2020 jsme v nesmírně krátkém čase a z vlastních zdrojů realizovali první ročník tohoto putovního filmového festivalu na chalupě pod Ještědem mimo ruch velkoměsta. Díky ohlasům víme, že touto cestou má smysl pokračovat.

Naším cílem je každý další ročník pořádat v jiném kraji a dostat filmovou a regionální kulturu na jedno místo, které má své genius loci. Proto si vybíráme ne úplně známá místa mimo centra kulturního dění a chceme tak motivovat návštěvníka k objevování regionu. Mimo jiné každý rok navazujeme spolupráci s regionálními firmami a poskytovateli služeb, abychom dali prostor prezentovat své výrobky, respektive služby vázané na kraj, ve kterém se daný ročník pořádá. Každý ročník bude mít své téma, které zohledníme ve výběru filmů, doprovodném programu, vizuální identitě daného ročníku a neposlední řadě také znělce festivalu.

Přínos filmového festivalu COIFF je znovuobjevení zájmu obyvatel regionu o filmovou tvorbu, rozšíření jejich obzorů v oblasti kinematografie, která se vymezuje mimo tzv. mainstream; podpora a zviditelnění lokálních tvůrců a firem; ozvláštnění kulturního dění. Kultura má nesmírný vliv na psychické zdraví a také stav společnost, její důležitost však byla od začátku druhé dekády 21. století opomíjena. Věříme, že naším putovním festivalem zanecháme v každém kraji pomyslnou kulturní stopu a pomůžeme tak k restartu regionální kulturní činnosti.

předprodej akreditací

1. vlna

konec předprodeje

2. vlna

CELÝ FESTIVAL

   V ceně akreditace:     vstup na všechny filmy
                                                      ubytování v areálu po dobu festivalu

500,-

2 DNY

   V ceně akreditace:     vstup na všechny filmy
                                                      ubytování v areálu na 1 noc

300,-

prodej akreditací na místě

na 1 den

vstup na filmy a ubytování* na 1 noc

200,-

na 2 dny

vstup na filmy a ubytování* na 1 noc

400,-

celofestivalová

vstup na filmy a ubytování* na 3 noci

600,-

prodej vstupenek na místě

vstupenka na film

60,-

*UBYTOVÁNÍ

Ubytování v ceně akreditace = vlastní stan ve stanovém městečku naproti Zámeckému pivovaru Janovice na travnaté louce. Pro ostatní návštěvníky bez ubytování nabízíme možnost si přivézt vlastní stan a ubytovat se taktéž ve stanovém městečku za 50,-/stan na 1 noc. 

DĚTI A ZTP

Lidé s průkazkou ZTP mají na základě předložení platného dokladu ZTP vstup ZDARMA. Stejně jako děti do 140 cm. Děti nad 140 cm mladší 15 let mají na základě předložení kartičky zdravotní pojišťovny vstup taktéž ZDARMA.